Şimdide kişisel yapay zeka botları geliyor

OpenAI’nin sohbet robotu, 11 aydan biraz daha uzun bir sürede programlama kodu yazma, birden fazla yöntem arasında bilgi işleme ve API’lerle internetteki erişimini genişletme yeteneğini kazandı.

Pazartesi günü OpenAI’nin 2023 DevDay açılış konuşmasında CEO Sam Altman ve diğer yöneticiler, yapay zeka sohbet robotunun en son versiyonu ChatGPT-4 Turbo’nun yanı sıra üretken yapay zeka teknolojisini herkese sunmanın heyecan verici yeni yolunu açıklamak için sahneye çıktılar.

GPT’ler, ChatGPT’nin küçük, göreve özgü yinelemeleridir. Bunları telefonunuzdaki tek amaçlı uygulamalar ve özellikler gibi düşünün, ancak bir zamanlayıcı veya kronometre bulundurmak veya sesli talimatlarınızı bir alışveriş listesine aktaran bir dijital asistan yerine, GPT’ler temelde onları eğittiğiniz her şeyi yapacak.

Şimdide kişisel yapay zeka botları geliyor

OpenAI, GPT’lerin ne için kullanılabileceğine dair sekiz örnek sunuyor; kilerinizde bulunanlara göre tarifler öneren bir dijital mutfak asistanından çocuklarınızın ev ödevlerinde yardımcı olacak bir matematik danışmanına ve “en çılgın hayallerinizi dönüştürecek bir Çıkartma Wiz’e kadar her şey” kalıp kesimli çıkartmalara dönüştürülerek doğrudan kapınıza gönderilir.

GPT’ler hem normal kullanıcılar hem de kurumsal hesaplar tarafından kullanılabilecek ve bu yılın başlarında çıkan ChatGPT Enterprise gibi, kurumsal kullanıcılara kendi yalnızca dahili, yönetici onaylı mini sohbet robotlarını oluşturma şansı sunacak. Bunlar şirketin belirli görevleri, departman belgeleri veya özel veri kümeleriyle çalışacak (ve bunlar üzerinde eğitim alacak). Kurumsal GPT’ler bu müşterilere çarşamba günü ulaşacak.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x