Faruk Koca’nın Karl Marx alıntısı gündemde

Eski Ankaragücü Başkanı Faruk Koca’nın Karl Marx’tan alıntı yaptığı anlar gündem oldu.

Koca, Ankaragücü’nün Mamak Belediyesi’nin basketbol ve hentbol takımlarını devralarak bünyesine katması sonrası düzenlenen basın toplantısında konuşmuş ve, “Türkiye’nin altyapı konusunda en uzman ekiplerini Ankaragücü altyapısına kazandırdık. Ankaragücü’nün kurumsal kimliğini taşıyan 8 ilçede Ankaragücü altyapısına destek verecek tesisler istiyoruz. Ama altyapı olmadan Marx’ın dediği gibi üst yapı tamamlanmaz. Altyapıyı tamamlamamız lazım. Onun için altyapıya çok önem vermemiz lazım” demişti.

NE OLMUŞTU?

Süper Lig’in 15. haftasında dün akşam oynanan Ankaragücü – Çaykur Rizespor maçı sonrası ev sahibi ekibin başkanı Faruk Koca, hakem Halil Umut Meler’e yumruklu saldırıda bulundu.

Yediği yumruğun ardından yere düşen Meler’e, Faruk Koca’nın yanındakiler de tekmelerle saldırmaya devam etti. Yaşananlar sonrası tüm müsabakalar 1 hafta ertelenirken Koca ve yanındaki saldırganlar tutuklanarak cezaevine gönderildi.

PFDK yaşananlarla ilgili Koca’ya ömür boyu hak mahrumiyeti ve spordan men cezası verirken Anakragücü’ne de 5 maç seyircisiz oynama cezası verdi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x