Marilyn Monreo’nun son hatırası 325 bin dolara satıldı

Bu fiyatın tahmin edilenin sekiz katı değerde olduğu belirtildi. Efsanevi oyuncunun giydiği uzun bir hatıra koleksiyonunun en sonuncusuydu.

Marilyn Monroe’nun fotoğrafçı Bert Stern ile bir Vogue fotoğraf çekimi için giydiği söylenen elbise , Julien’s Auctions tarafından ikonik Playboy öğelerinin bir parçası olarak satıldı (“Playboy” dergisinin ilk sayısının kapağında Monroe yer alıyordu).

İtalyan moda tasarımcısı Emilio Pucci tarafından New York’taki Saks Fifth Avenue için üretilen elbisenin 40 ila 60 bin dolar arasında bir fiyata satılması bekleniyordu .

Playboy’un kurucusu Hugh Hefner’e ait eşyalar da açık artırmada yer aldı: ikonik bordo füme ceketi, ipek pijamaları ve terlikleri 35 bin 750 dolara (tahmini değerlerinin 10 katından fazla) satıldı ve ikonik Playboy malikanesinden düzinelerce mobilya ve dekor parçası da açık artırmada yer aldı.

Marilyn Monroe hatırasının en pahalı parçası 2016’da, 1962 yılında John F. Kennedy’ye “Doğum Günün Kutlu Olsun Sayın Başkan” şarkısını söylerken giydiği elbiseydi. Elbise tam 4,8 milyon dolara satılmıştı.

patronlardunyasi.com

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x