Fatih Terim Fondan Ne Kadar Kazandı? Gazeteci Lube Ayar’dan Bomba İddia!

Gazeteci Lube Ayar, Fatih Terim’in ‘Bilgim yok’ dediği Seçil Erzan’ın oluşturduğu fondan ne kadar kazandığını açıkladı. Ayar, bu bilgiyi Seçil Erzan’ın kendisine söylediğini iddia etti.

Bir bankada Şube Müdürü olarak görev yapan Seçil Erzan’ın “Fatih Terim Fonu” adı altında Arda Turan, Fernando Muslera, Emre Belözoğlu ve Selçuk İnan’ın da bulunduğu 18 kişiyi yaklaşık 25 milyon dolar ile 7 milyon 384 bin lira dolandırdığı iddiası günlerdir ortalığı karıştırdı.

Şu anda tutuklu bulunan Erzan’ın 2011 yılında borsada 1 milyon lira batırdığı zararını karşılamak için yatırım vaadiyle para topladığı ve 2021 yılına kadar bu sistemi devam ettirdiği belirtildi. Erzan’ın Aralık 2022’de Denizbank bünyesinde ‘Fatih Terim fonu’ adıyla özel bir fon kurulduğu, para yatırmaları halinde 35-40 günlük vadeyle yüzde 20-30-40 oranında faiz verileceğini anlattığı öğrenildi.

Dolandırdığı kişilere zaman zaman sahte evraklar, banka çalışanı başka kişilere imzalattırılan dekontlar veren Erzan’ın tezgahı ise Nisan 2023’te yüksek kazanç sağlama vaadiyle paralarını aldığı kişilere ödeme yapamayınca ortaya çıktı.

Futbolcular ve iş insanları kaybettikleri parayı geri almaya çalışırken gözler de haliyle Fatih Terim’e çevrildi. Terim’in “Bahsedilen fon ile yakından uzaktan ilgim yoktur. Bu fon ile alakalı Seçil Erzan’a hiç para vermedim.” şeklinde ifade verdiği ortaya çıkmıştı.

Fakat Gazeteci Lube Ayar, katıldığı bir yayında Terim’in bu fondan ne kadar kazandığını açıkladı.

Ayar, “Seçil Erzan bana Fatih Terim’in bugüne kadar bu fondan 20 milyon dolar kazandığını söyledi. Savcı bunu araştırmıyor mu? Sizin kızınızın bile para verdiği sistemden sizin haberiniz yok mu?” iddiasında bulundu.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir