10 yıl geçti ne acısı dindi ne öfkesi… Hala ünlü yıldızı suçluyor.. Nişanlım senin yüzünden öldü

İşte bunlardan biri de büyük bir aşkla sevdiği kocası ve üç çocuğuyla mutlu bir evlilik sürdüren Julia Roberts.

56 yaşındaki yıldız genellikle rol aldığı filmlerle, kocası Danny Moder’ı ne kadar sevdiğiyle, çocuklarının ne kadar büyüdüğüyle konuşuluyor Ama bütün bunların gerisinde çok konuşulmayan  kötü bir hatıra var. Bir tür trajedi bu. 

Üstelik aradan geçen uzun sayılacak zaman içinde acısını bir türlü dindiremeyen, yaşadığı trajediden, yıkılan hayatından dolayı Julia Roberts’ı suçlayan boynu bükük bir nişanlı söz konusu.

HAYALLER YARIM KALDI 
Olayı kısaca toparlarsak eğer, hayranlarının bildiği gibi Julia Roberts’ın annesi Betty’nin ikinci evliliğinden dünyaya gelen kendisinden 9 yaş küçük bir kız kardeşi vardı. Geçmiş zaman kullandık çünkü Roberts’ın kardeşi Nancy Motes, tam 10 yıldır artık bu dünyada değil. Sadece 37 yaşındayken hayata veda etti. 

Böyle ilk bakışta bu işte Julia Roberts’ın hiçbir ilgisi yokmuş gibi görünüyor olabilir. Ama Nancy Motes, hayata veda ettiğinde nişanlıydı. John Dilbeck adlı genç adam, onunla evlenmeyi ve hayatının geri kalanını Nancy ile geçirmeyi planlıyordu. Fakat onun beklenmedik ölümüyle bütün hayalleri yarım kaldı.

Nancy, geride tam 13 sayfalık bir mektup da bırakmıştı bu dünyadan giderken. Hala bir türlü toparlanamayan nişanlısı John Dilbeck  o mektupta yazan bazı satırlardan ve tanık olduklarından yola çıkarak nişanlısı Nancy Motes’un ölümünde üvey ablası Julia Roberts’ın büyük sorumluluğu olduğunu ileri sürüyor.  

John, nişanlısı Nancy’nin ölümünün 10’uncu yıl dönümünde bu konudaki iddialarını bir kez daha tekrarladı. 

HALA ONUNLA BİRLİKTE YAŞADIĞI EVDE OTURUYOR 
Dilbeck’in her ölüm yıl dönümünde acı ve öfke dolu bakışlarını Julia Roberts’a çevirmesinin kendine göre bir nedeni var. Nancy Motes, geride bıraktığı uzun mektubunda ünlü üvey kardeşinin, hayatını cehenneme çevirdiğini ileri sürmüştü.

Roberts ise bütün bu yıllar içinde üvey kardeşinin ölümüyle ilgili hiç konuşmamayı tercih etti.  Hele o mektubu gündeme bile getirmedi. Nancy Motes’un hayata veda mektubunda suçlanan iki kişi vardı: Julia Roberts ve her ikisinin de annesi olan Betty ile diğer kız kardeş Lisa.

Nancy Motes’un bu dünyadan ayrılmasının üzerinden 10 yıl geçti ama nişanlısı John Dilbeck için zaman orada takılıp kaldı.

Bir TV kanalında çalışan Dilbeck, hala nişanlısıyla birlikte yaşadığı Santa Monica’daki apartman dairesinde oturuyor. Öyle ki onunla birlikte kullandıkları koltukları ve kanepeleri bile değiştirmedi. Orada anılarının arasında yaşamını sürdürüyor Dilbeck.

İngiliz Daily Mail gazetesine konuşan Dilbeck “Sanki uzun ve derin bir komada sıkışıp kalmış gibiyim, hayat durdu. Onun ölümünden sonra bütün dünya yıkılıp gitti” dedi.

DAĞILAN PARÇALARI BİR ARAYA GETİREMEDİ 
10 yıl geçmesine rağmen bu olup bitenleri bir yana bırakıp hayatına devam edemediğini anlatan Dilbeck “Biliyor musunuz, bir daha ciddi bir ilişki bile yaşayamadım” diye sürdürdü sözlerini.

John Dilbeck “Nancy benim dünyamdı. Onun yokluğu benim ruhumda derin bir boşluk bıraktı. O yokken kendimi yarım kalmış ve bomboş hissediyorum” dedi.

Bazı insanların, sonradan kaybetmiş olsa bile en azından yaşarken ruh eşini bulup onunla vakit geçirme fırsatı bulduğu için onu şanslı bulduğunu anlattı Dilbeck. “Bu belki de doğrudur.” diye konuştu.

Nancy öldükten sonra dağılan parçaları bir daha bir araya getiremediğini anlatan John Dilbeck “Hayatım yıkıldı. Çünkü Nancy’nin benim geleceğim olduğunu sanıyordum” diyerek hissettiklerini anlattı.

ANNESİNİ VE İKİ KIZ KARDEŞİNİ SUÇLADI
Nancy Motes, bir dönemin en çok izlenen TV dizilerinden biri olan Glee’nin kamera arkası ekibinde çalışıyordu. Ama yine de hayatından hiç memnun değildi. Bunu da “Her sabah uyandığım için gözyaşlarına boğuluyorum” satırlarıyla ifade etti. 

Motes mektubunda annesi Betty ve “sözde” diye tanımladığı kız kardeşleri Julia ile Lisa’nın kendisini bu derin depresyona sürüklediklerini ileri sürdü. 

Bu uzun mektubun bütün ayrıntıları kamuoyuyla paylaşılmadı. Ama John Dilbeck her satırını çok iyi biliyor. Bu yüzden de anlattığına göre Julia Roberts ile iki kardeşin ortak annesi Betty’yi asla affedemediğini söylüyor. Acısının dinmediğini de.  İkisinin neden Nancy’yi böylesine derin bir umutsuzluğun içine ittiğini anlayamadığını vurguluyor.

Dilbeck’in ileri sürdüğüne göre Julia Roberts, üvey kardeşi Nancy’ye özellikle fazla kiloları yüzünden zorbalık yapıyordu. Nişanlının iddiasına göre ünlü yıldız Julia Roberts, kardeşini “şişman bir başarısızlık örneği” olarak nitelendiriyordu.?John Dilbeck bu konuna konuşurken sınırları biraz daha aşarak “Belki de Nancy, Julia’nın kardeşi olmasaydı şu anda hayatta olurdu” diye konuştu. 

?

Julia Roberts, annesi Betty Lou Bredemus’u 2015 yılında kaybetti. Geçen yıl onun doğum gününde de annesini üzerinde adı yazılı olan rengarenk bir bileklikle andı. 
?

Julia Roberts’ın annesi Betty Lou’nun ilk evliliği yaptığı Walter Grady Roberts’ten Julia dışında yine aktör olan Eric adında bir oğlu ile Lisa adında bir kızı daha bulunuyor. Betty Lou Bredemus daha sonra Michael Motes ile birlikte yaşadı. Nancy, onun mutluluğu bulamadığı bu ilişkisinden dünyaya geldi.

 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x